Design Thinking dla HR – warsztat

Pracujesz w HR jako manager, HR Business Partner, rekruter? A może zajmujesz się EB? I jesteś z Torunia bądź okolic? Świetnie – czytaj dalej!

Zapraszam Cię do udziału w bezpłatnym warsztacie “Design Thinking dla HR”. Polecam Ci go zwłaszcza, jeżeli to Twój pierwszy kontakt z tą metodyką, opartą na… wchodzeniu w buty odbiorcy Twoich działań. Czyli – kandydata do pracy, a następnie – pracownika.

Co zyskasz?

Poznasz narzędzia poszukiwania i projektowania innowacyjnych rozwiązań do wykorzystania – przy projektowaniu rekrutacji, onboardingu, offboardingu czy np. projektowaniu benefitów.

Jak rozumiemy “innowacyjne rozwiązania” w metodyce Design Thinking? O tym powiemy sobie w poniedziałek.

W ramach warsztatu oczywiście poznasz nieco teorii Design Thinking, ale przede wszystkim doświadczysz jak działa. Zaczniemy od empatyzacji czyli poznawania potrzeb osób, dla których projektujemy rozwiązania. Na tej podstawie będziemy definiować wyzwanie, z którym się zmierzymy. Dzięki temu zyskamy ramy do generowania rozwiązań i ich prototypowania. Na tym etapie spodziewaj się zastrzyku endorfin – będzie nauka przez zabawę. Na serio. I pod koniec, również na serio, przetestujemy opracowane pomysły.

Kluczowe zasady warsztatu

Są dwie: “done is better then perfect” oraz “it’s okay to fail”. Jeżeli masz w sobie zgodę na nie, to wystarczy. Ponadto wypracowane pomysły są nasze wspólne – tu nie ma kopirajtów czy patentów. Działamy w systemie open source. Skoro przychodzisz i bierzesz coś dla siebie, to także coś od siebie dajesz. Win-win.

Kto poprowadzi?

Ja:) Czyli Mateusz Łapiński. Najpierw słucham. Następnie pomagam zespołom projektować rozwiązania. Wykorzystuję do tego metodykę Design Thinking.

Przez wiele lat pracowałem jako PRowiec oraz człowiek od marketingu. Kiedy poznałem Design Thinking zacząłem zupełnie inaczej patrzeć na odbiorców tego, co wymyślam i wdrażam. Inaczej czyli skupiając się na ich potrzebach i motywacjach. Następnie, poprzez pracę w agencji HR, poznałem tę branżę od środka, a nie tylko z rozmów o pracę. Poznałem branżę HR i polubiłem. Ze wzajemnością. W efekcie powstał pomysł na warsztaty “Design Thinking dla HR”. To było w czasie pandemii, czyli online. Teraz spotkamy się offline.

Pracowałem m.in. dla Ministerstwa Zdrowia, Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Social Room, Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Urzędu Miasta Torunia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK. Organizuję warsztaty “Design Thinking dla HR”.

Gotowy/-a?

Zatem widzimy się 27.06.2022, g. 16:00-20:00 w Toruniu, ul. Grunwaldzka 38. Udział jest bezpłatny. Tylko koniecznie daj znać tutaj, że wchodzisz do gry.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *